Małopolska – Partner Główny Festiwalu

 

Festiwal “Muzyka na Szczytach” od wielu lat jest wspierany przez Województwo Małopolskie. 

Również XIII edycja została wsparta przez Województwo Małopolskie, które jest naszym Partnerem Głównym. W tym roku festiwal „Muzyka na Szczytach” stał się także częścią projektu o nazwie „Wizytówki Małopolski”. Za wsparcie i to wyróżnienie serdecznie dziękujemy!

Jest nam również niezmiernie miło za słowa, które otrzymaliśmy od Pana Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego:

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszam do Zakopanego, gdzie już po raz trzynasty odbędzie się Międzynarodowy Festiwal „Muzyka na Szczytach” wraz z wydarzeniami towarzyszącymi. Gratuluję organizatorowi – Stowarzyszeniu im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem – oraz wszystkim partnerom tego wyjątkowego przedsięwzięcia, które stało się trwałym i ważnym elementem podhalańskiej i małopolskiej kultury.

Jego wyjątkowa formuła, zakładająca skrócenie dystansu między publicznością, a wykonawcami, zachęca do dialogu na wielu poziomach – artystów z melomanami, muzyków polskich z zagranicznymi, muzyki dawnych mistrzów z osiągnięciami muzyki najnowszej, artystów wybitnych i znanych na całym świecie z debiutującymi talentami.

Dlatego cieszę się, że po raz kolejny Województwo Małopolskie jest partnerem głównym Festiwalu „Muzyka na Szczytach”, który stał się częścią naszego nowego projektu pod nazwą „Wizytówki Małopolski” – mającego na celu wzmacnianie poczucia tożsamości regionalnej wśród mieszkańców oraz budowanie silnej marki Małopolska.

Drodzy Państwo, nasz region to miejsce, które wyróżnia bogata kultura, a także otwartość, gościnność i niesamowita energia. To, między innymi, dzięki nim doceniany jest jego wielki potencjał. Wierzymy, że spójne i kreatywne działania promocyjne są dziś kluczem do budowania w świadomości jego mieszkańców, turystów, jak i naszych partnerów przekonania, że Małopolska oferuje zawsze to, co ma najcenniejszego.

Jestem przekonany, że podobnie jak poprzednie edycje, także tegoroczny Festiwal spotka się z uznaniem znakomitej publiczności. Wszystkim Państwu życzę niezapomnianych wrażeń.

Serdecznie pozdrawiam,

Witold Kozłowski
Marszałek Województwa Małopolskiego