George Tchitchinadze

GEORGE
George Tchitchinadze jest jednym z najbardziej cenionych gruzińskich artystów. Zdobył uznanie publiczności i krytyki dzięki wybitnym zdolnościom muzycznym połączonym z urokiem osobistym i ciepłym, wrażliwym stosunkiem do muzyków podczas pracy i poza nią.
Karierę rozpoczął w 1998 r. jako dyrygent operowy, dyrygując na koncercie galowym podczas Międzynarodowego Festiwalu Operowego w Tbilisi. W 2000 roku został mianowany profesorem i dyrygentem w Konserwatorium Tbilisi, a od 2004 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego i dyrygenta Teatru Opery i Baletu w Tbilisi.
George Tchitchinadze dyrygował już wieloma orkiestrami gruzińskimi, jak również orkiestrami z innych rejonów świata, w tym orkiestrami z Polski: Orkiestrą Sinfonia Juventus, Polską Filharmonią Bałtycką, Sinfonia Varsovia oraz Orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej. W 2004 r. poprowadził Państwową Orkiestrę Symfoniczną Azerbejdżanu oraz Syryjską Orkiestrę Symfoniczną w Damaszku. W 2007 r. dyrygował Litewską Państwową Orkiestrą Symfoniczną w Wilnie i Litewską Państwową Orkiestrą Kameralną. W 2008 roku odbył tournée po Izraelu z Państwową Operą i Baletem Tbilisi, występując w Jerozolimie, Quiriat Haim, Herzelii i Rishon LeZion. W marcu 2011 roku poprowadzi orkiestrę Het Orkest van het Oosten w Enschede w Holandii, a w 2012 roku rozpoczął współpracę z Orkiestrą Filharmoniczną Radia Holenderskiego.