„Vivaldi / Osiecka / Kilar – nowe 4 pory roku”. Koncert dla Przyjaciół 

Ostatnie 15 lat to czas, w którym członkowie Stowarzyszenia im. Mieczysława Karłowicza w Zakopanem mieli okazję poznać wspaniałych ludzi: artystów, partnerów, dziennikarzy, urzędników, sponsorów i darczyńców, polityków, a przede wszystkim organizatorów i odbiorców wszystkich 235 wydarzeń artystycznych. Wielu z nich czuje się naszymi przyjaciółmi – i są oni przyjaciółmi dla nas.

Drodzy PRZYJACIELE, zapraszamy Was na koncert „Vivaldi / Osiecka / Kilar – nowe 4 pory roku”, będący wyrazem naszej głębokiej wdzięczności. Jest on dedykowany właśnie Wam i mamy nadzieję, że jego piękno naszą przyjaźń umocni.

Na koncert złoży się nowatorskie opracowanie ponadczasowych „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego z elementami improwizacji w stylistyce minimal music, trans, world, cytatami „Orawy” Wojciecha Kilara oraz recytacjami sonetów Antonio Vivaldiego i Agnieszki Osieckiej o porach roku. Pomysłodawcy i soliści New Vibes przeniosą słuchaczy w niezwykłą podróż w świat natury i żywiołów!

Wystąpią:
Sebastian Wypych – kontrabas i kierownictwo artystyczne
Anna Wandtke – skrzypce
Jacek Małachowski – akordeon
Piotr Kopietz – akordeon
oraz gościnnie Szymon Kuśmider – recytacja

Wydarzenie odbędzie się 22 lipca 2023 (sobota) o godzinie 18:00 w Nauczycielskim Centrum Wypoczynkowo-Rehabilitacyjnym ZNP (ul. Ciągłówka 11, Zakopane).

Wstęp wolny!

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023