Wernisaż wystawy plenerowej Bartka Barczyka pt. Kilar

W sobotę 9 maja w Willi Kmicic w Zakopanem odbył się wernisaż fotografii Bartka Barczyka pt. Kilar. Była to niezwykła okazja, by poznać wyjątkowego fotografa – Bartka Barczyka, który pasjonująco opowiadał o wkraczaniu świata fotografii w świat muzyki i muzyków: Kilara, Zimermana, Wundera, Wiedeńczyków i Monachijskiej Orkiestry Kameralnej. Całość uświetnił koncert duetu gitarowego: Michała Lazara i Andrzeja Piotrowskiego.

plakat_KILAR-KONCERT_B2_DRUK

Fotografie Bartka Barczyka tworzące wystawę zatytułowaną „Kilar”, będącą jednym z wydarzeń VII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Muzyka na Szczytach”, powstały w roku 2012, jako dowód zaufania i uznania kompozytora, dla osoby artysty. Jako jedyny fotograf, w przeciągu kilku ostatnich lat, został zaproszony przez Wojciecha Kilara na sesję zdjęć do jego prywatnego domu. Dla fotografa była to próba opowieści o ostatnich latach życia Mistrza. Celem nie były zdjęcia, raczej spotkanie z człowiekiem. Dlatego efektem pracy stało się uwidocznienie fragmentów myśli zamkniętych w odcieniach szarości.

Ponadto od godziny 12:00 do 17:00 prezentowany był godzinny film pt. „Wojciech Kilar. Credo” w reżyserii Violetty Rotter- Kozery i Zdzisława Sowińskiego. Reżyser filmu Violetta Rotter- Kozera była również obecna na wernisażu.

*Bartek Barczyk– to utytułowany i nagradzany fotograf, przez 12 lat związany jako fotoreporter z Gazetą Wyborczą. Obecnie jest oficjalnym fotografem Narodowej Orkiestry Symfonicznej polskiego Radia w Katowicach. Portretował m.in. takie osoby jak: Wojciech Kilar, Krzysztof Penederecki, Soyoung Yoon , Aleksander Liebreich, Agata Szymczewska czy prawnuczka Wagnera – Daphne Wagner.

Zachęcamy do oglądania wystawy plenerowej pt. Kilar autorstwa Bartka Barczyka w dużym formacie na parkanie Uniwersyteckiego Szpitala Ortopedyczno – Rehabilitacyjnego w Zakopanem, na ulicy Oswalda Balzera 15. Będzie tam eksponowana aż do 30.09.2015 r.